V sobotu proběhlo slavnostní zahájení Tour de France, která je letos díky Corona pandemii, zpožděna téměř o dva měsíce. Samozřejmě nebudou na slavné Tour chybět ani čeští a slovenští zástupci,

29 .8. 2020 zahájí etapa Nice – Nice, na 156 km, kopcovitým terénem, souboje cyklistů ve 21 etapách nejen o celkové či etapové vítězství, ale ve hře budou i ostatní barevné trikoty.

Žlutý trikot pro lídra soutěže letos slaví již sto let od prvního uvedení organizátory závodu.

Puntíkatý trikot, tedy bílý dres s červenými puntíky pro nejlepšího vrchaře.

Zelený trikot jež se stává již několik posledních let majetkem Petera Sagana ( BORA – hansgrohe), je určen nejlepšímu sprinterovi.

Bílý dres pro nejlepšího jezdce mladšího 25 let

Červené číslo může nosit nejbojovnější jezdec předchozí etapy.

Nejlepší zástupci 22 world i pro continentálních týmů budou svádět téměř tři týdny boje i o dotace v hodnotě téměř 2 293 000 eur.

Loňský vítěz, letošní zástupce stáje INEOS, Kolubíjec  Egan Bernal,  samozřejmě na startu chybět nebude. Svede stejný boj s francouzi Thibautem Pinotem a Julianem Alaphilippem, jako v loňském napínavém ročníku, nebo to letos bude show jednoho muže?

Většina z nás, diváků, si již ani neumí představit Petera Sagana v jiném dresu, než v zeleném, věřím, že letos tomu ani jinak nebude.

Z českých zástupců, na letošní Tour de France, nebude chybět rodák z Moravské Třebové, Roman Kreuziger v barvách africké stáje NTT Pro Cycling, pro kterého to letos bude již desátý ročník účasti. Naopak první ročník “ Staré dámy” to bude pro devětadvacetiletého Jana Hirta ze stáje CCC Team.

Věřím, že naše české zástupce letos uvidíme v únicích, na bodovaných místech, a že se ani v pelotonu neztratí.

Jak svou roli zvládnou organizátoři? Bude to pro ně ještě větší oříšek než jiných ročnících, zvláště při úvodní etapě v Nice a na závěrečné v Paříži. Ve Francii platí totiž omezení počtu diváků a jak víme z předchozích ročníků, Tour de France, je mezinárodní cyklistický fenomén s velkým počtem diváků nejen na tratích, ale hlavně na dojezdech.

Takže: Garçons, brisez une jambe! ( Zlomte vaz, borci!)

Vlasta Hůlová
#Top Tags
NABÍDKY PRÁCE Z DOMU  SPORT  ŠOKUJÍCÍ REALITA  SERIÁLY A FILMY ZDARMA ONLINE  AKTUÁLNĚ >>