Ruským uživatelům sociálních sítí hrozí, že se brzy budou muset obejít bez YouTube a Instagramu. Ruský cenzurní orgán Rozkomnadzor totiž pohrozil, že pokud nebudou odstraněny snímky, na kterých jsou zachyceni oligarcha Oleg Děripasky a vicepremiér Sergej Prichoďka, jak si užívají ve společnosti prostitutek, tak příslušné stránky zablokuje.

Skandál, na který upozornil protikorupční aktivista Alexej Navalnyj, se týká oligarchy Olega Děripasky a vicepremiéra Sergeje Prichoďka, kterého Děripasky pozval na společnou dovolenou na své luxusní jachtě na které byly k dispozici i předem pečlivě vybrané profesionální společnice.

Navalnyj ve svém videu, které vidělo již 5 milionů lidí, poukazuje na svědectví mladičké prostitutky Anastasiji Vašukevičové, používající pseudonym Nastya Rybka, která o svém atraktivním zážitku napsala i knihu s názvem A Diary About Seducing a Billionaire (Deník o svedení milionáře).

Alexej Navalný je dlouholetý oponent prezidenta Vladimíra Putina, a již několik let poukazuje na podezřelé korupční kauzy z nejvyšších kruhů ruské vlády.

Podle ruského media Vedomosti, cenzurní orgán Rozkomnadzor pohrozil, že pokud se nepodaří odstranit nebo zablokovat konkrétní příspěvky na Instagramu a YouTube, budou tyto sociální sítě kompletně zablokovány.

Jméno miliardáře Děripaskova bylo několikrát zmiňováno v souvislosti s údajným vlivem Ruska na kladný výsledek zvolení amerického prezidenta Donalda Trumpa.

 

Video Navalnyj

Instagram Nastya Rybky

J. Pejcha
Redakce