Po té, co německá policie v pátek přerušila rockový festival Rock am Ring v Nürburgu kvůli nahlášené hrozbě teroristického útoku, muselo z festivalu odejít přes desetitisíc účastníků. Návštěvníci byli pomocí hlásných prostředků vyzváni k opuštění areálu festivalu. Vše proběhlo naprosto hladce a bez komplikací.

Důvodem k přerušení festivalu byla informace, že se na festivalu nachází osoba, která má vazby k salafistické scéně a zároveň má přístup do zákulisí festivalu. V této souvislosti byli zadrženi hned tři podezřelí, u kterých bylo zjištěno, že jména na průkazech, které je opravňovaly ke vstupu na festival, nesouhlasí s jejich skutečnými jmény. Zadržení muži však byli následně propuštěni, neboť se nepotvrdilo, že by se jednalo o možné pachatele plánovaného teroristického útoku.

Třídennímu festivalu hrozilo, že bude definitivně ukončen, avšak dnes byl areál znovu otevřen. Po důkladném prohledání celého místa pořádání festivalu, nebylo shledáno, že by hrozilo nějaké nebezpečí teroristického útoku.

Vrcholem pátečního dne měl být koncert skupiny Rammstein. Extiují šance, že se vystoupení této populární skupiny, která byla hlavním tahákem festivalu, může realizovat v jiný festivalový den.

Praze se bude v létě konat největší festivalová hudební událost roku! Tisíce fanoušků se mohou těšit na světové hvězdy Sting, Kasabian, Solomun, Young Fathers, Gusgus a další. Chybět nebudou ani české hvězdy hudební scény, jako David Koller, Ewa Farna, Monkey Bussines, DJ Bidlo a spousta dalších interpretů. Na festivalu bude pět velkých stages, kampingová místa na stanování, občerstvení, mnoho atrakcí k vyžití a bohatý kulturní program. Festival se koná ve velkolepém areálu pražského Výstaviště v Holešovicích. Mnoho pamětníků zná Výstaviště ještě pod starším označením Fučíkárna. Víve informací o festivalu najdete zde.