Středeční demonstrace za svobodná média, která se konala před Pražským Hradem v době oslav prezidentova znovuzvolení, se účastnilo tisíce lidí.

Akce začala na Václavském náměstí, kde lidé nejprve uctili minutou ticha památku zavražděného slovenského novináře Kuciaka a po té se vydali před brány Pražského Hradu.

Demonstrace byla reakcí na inaugurační projev prezidenta Zemana, který během své řeči kritizoval nezávislost a nezaujatost českých médií, především pak poukazoval na údajnou strannost České televize vůči straně TOP 09.

V souvislosti s podjatostí médií se zmínil i o mediálním domě Economia, jehož součástí je portál Aktuálně.cz  a který je v majetku podnikatele Zdeňka Bakaly.

Pořadatelé demonstraci svolali, protože podle nich prezident Zeman znesvětil inaugurační akt a pošpinil česká svobodná média.

Účastníci demonstrace provolávali hesla: Zemane, ČT nedáme! | Babiše do koše! | Hanba! | Otevři Zemane! | Svoboda slova a další.

Na demonstraci zazněla česká hymna a také Modlitba pro Martu.  

Brána Pražského Hradu byla od deváté hodiny pro veřejnost uzavřená. Po desáté hodině se lidé z demonstrace pokojně rozešli.  

J. Pejcha