Křest již III. knihy plné poezie s příznačným názvem Kože hadí se bude konat v úterý 17. září 2019 v 18:00 v Galerii Miro na Strahově. Unikátní místo v prostorách kostela sv. Rocha zaplní zajímaví kmotři v čele s autory knihy – Jitka Osička a ak. malíř Otto Placht (ilustrace). Netradiční dílo jistě osloví široké spektrum čtenářů. V knize nalezneme 57 básní, ve kterých „badatel“ nalézá odpovědi na otázky, které se ukrývají hluboko v lidském podvědomí. Hravou formou tak předkládá principy, zákonitosti a pospolitost celku.

„Celý život se skládá z malých rituálů, které tvoří energetickou síť kolem nás. Jemnohmotná vlákna tvoří lana. Láska je splétá a vytrvalost posiluje.“ Dodává autorka.

Roli kmotrů na sebe vezmou významné osobnosti české a slovenské scény – Lucia Ščepková (mediální poradce), Varhan Orchestrovič Bauer (hudební skladatel a dirigent) a Vlastimil Harapes (tanečník).

Čtení básní se ujme herec a absolvent brněnské JAMU – Ladislav Odrazil a celým podvečerem bude provázet tentokrát v roli moderátora, herec Ondřej Dvořák.
Hudební doprovod na handpan a djembee bude v rukách hudebníka Ondřeje Glogara, který s autorkou tvoří také Impro Woo večery (improvizační večery na různá témata.)

Knihu vydalo nakladatelství MaHa spisovatelky Markéty Harasimové.

ukázka:
Až se všichni svléknou
utichne hovor
začne mluvit podstata

 

Sponzoři:
Phan Kien Cuong, akad. mal. Jaroslav Klát, SSUŠ designu, Mohaji Café, Pekařství Velíšek