Křest již III. knihy plné poezie s příznačným názvem Kože hadí se bude konat v úterý 17. září 2019 v 18:00 v Galerii Miro na Strahově. Unikátní místo v prostorách kostela sv. Rocha zaplní zajímaví kmotři v čele s autory knihy – Jitka Osička a ak. malíř Otto Placht (ilustrace). Netradiční dílo jistě osloví široké spektrum čtenářů. V knize nalezneme 57 básní, ve kterých „badatel“ nalézá odpovědi na otázky, které se ukrývají hluboko v lidském podvědomí. Hravou formou tak předkládá principy, zákonitosti a pospolitost celku.

„Celý život se skládá z malých rituálů, které tvoří energetickou síť kolem nás. Jemnohmotná vlákna tvoří lana. Láska je splétá a vytrvalost posiluje.“ Dodává autorka.

loading...

Roli kmotrů na sebe vezmou významné osobnosti české a slovenské scény – Lucia Ščepková (mediální poradce), Varhan Orchestrovič Bauer (hudební skladatel a dirigent) a Vlastimil Harapes (tanečník).

Čtení básní se ujme herec a absolvent brněnské JAMU – Ladislav Odrazil a celým podvečerem bude provázet tentokrát v roli moderátora, herec Ondřej Dvořák.
Hudební doprovod na handpan a djembee bude v rukách hudebníka Ondřeje Glogara, který s autorkou tvoří také Impro Woo večery (improvizační večery na různá témata.)

Knihu vydalo nakladatelství MaHa spisovatelky Markéty Harasimové.

ukázka:
Až se všichni svléknou
utichne hovor
začne mluvit podstata

 

Sponzoři:
Phan Kien Cuong, akad. mal. Jaroslav Klát, SSUŠ designu, Mohaji Café, Pekařství Velíšek

Mrkněte se prosím na tento projekt na HitHit ↓↓↓

Právo koně na život vyprší s dnem jeho užitečnosti. Mizí láska, výběhy, krásné stáje i starostlivá péče. Pro mnohé majitele je totiž takový kůň na obtíž a nechtějí ho dále „zbytečně“ živit. Někteří se rozhodnout poslat ho rovnou na jatka a koně tak zužitkovat do poslední peny. A tak vznikla myšlenka vytvořit těm neužitečným, odkopnutým koním domov. Nejenom, že můžete pomoci i vy, ale  jsou tu připraveny i velmi lákavé odměny, tak nakoukněte, třeba to osloví i vás. Koňská oáza na HitHit >>