Podle výpovědích příbuzných, jeho blízkých známých, i lidí bydlících v sousedství, byl prý Salman normální obyčejný mladý muž, který velice dobře hrál fotbal, fandil Manchesteru a občas si zapálil marihuanu. Co ho tedy vedlo k tak strašlivému činu, který nyní hýbe celým světem?

V počátcích devadesátých let utekla rodina Salman Abediho před Kaddáfiho vládou do Anglie. Jeho otec se stal váženým mužem libyjské menšiny v Manchesteru. Díky tomu mu byla přidělena výsada svolávat věřící do mešity na jižním předměstí Didsbury. On sám polici i médiím řekl, že rozhodně on ani ostatní muslimové nejsou vyznavači vraždění nevinných lidí. Sám prý nedokáže pochopit, proč to syn udělal. Svému synovi však před časem zabavil cestovní pas, protože se bál jeho styků s extremisty a zločinci, lze tedy jen spekulovat nad tím, jak moc věděl, či nevěděl, co jeho syn chystá.

Salman Abedi v Anglii studoval na Salfordské univerzitě, kterou nedokončil. Podle jeho známých byl fandou místního klubu Manchester United a rád si zakouřil marihuanu.

Podle některých členů libyjské komunity měl Salman vstup do mešity, díky několika incidentům, zakázán. Vyhrožoval například i Imánovi a osočoval ho, že v mešitě vykládá nesmysly.

Ne všichni se však na výpovědích o Salmanovi shodují, například Mohammed F. policii řekl, že Abedi do mešity moc nechodil a pokud ano, nebylo o něm vůbec slyšet.

Naopak AP aktivista Mohammed S. uvedl, že Salman vcelku veřejně oslavoval terorismus, což bylo několikrát nahlašováno i na policii. Jak policie s touto innformací naložila, prý nikdo neví, protože se kolem toho nevedla žádná vyšetřování.

Abediho matka policistům řekla, že její syn se velice trápil kvůli tomu, že se veřejnost nechová k muslimům pěkně. Velice ho to soužilo, a tak odcestoval do Lybie.

Podle Abediho blízké příbuzné ho značně rozčílila vražda jeho kamaráda muslima, které si prý anglická media vůbec nevšimla. Tato frustrace se prý pravděpodobně stala i příčinou jeho inklinace k radikalismu.