Letošní motoristická slavnost, LEGENDY, která se konala tento víkend v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích, přilákala více jak 40 tisíc návštěvníků, kteří přijeli obdivovat unikátní automobilové exponáty, jež tvořili průřez historického i současného automobilového a motocyklového světa.

Návštěvníci mohli obdivovat širokou škálu automobilových značek, které již tradičně sklízejí obdiv u velkých i malých fanoušků. K vidění byli supersporty Pagani Huayra, Lamborghini Centenario, Mercedes-AMG GT R či Ferrari F12 tdf.

Na různých pointech excelovala klubová scéna automobilových značek, které tu představovaly mnoho nových modelů v české výstavní premiéře. K vidění byly nové vozy VW Golf, Kia Stinger, Ford Fiesta, Range Rover Velar či Volvo XC60. Na slavnosti tak figurovalo přes 20 automobilových značek.

Nejstarším a patrně i nejobdivovanějším exponátem byl legendární vůz Laurin&Klement A Voiturette z roku 1906.

Zajímavou expozici měl i Peugeot Club, který jeden ze svých atraktivních modelů prezentoval velmi originálním a působivým způsobem. Kabriolet Peugeot 205 CTI byl umístěn na speciální autotočnu od firmy Amden, která pod autem není vidět a proto vzbuzuje dojem, že auto při otáčení levituje.

Čtvrtý ročník slavnosti LEGENDY zhodnotil  její zakladatel Lubor Kotas takto:

„Letošní Legendy jsou již minulostí a já jsem za celý produkční tým nesmírně rád, že převážná většina přímých reakcí návštěvníků v době výstavy i následné reakce na sociálních sítích potvrzují skvěle organizačně zvládnutý ročník. Nehledě na rekordní počet návštěvníků, kterým bych chtěl tímto poděkovat za návštěvu, si nesmírně vážím také všech donátorů slavnosti. Bez jejich entuziazmu a vášně by se vystavení právě jejich unikátních strojů nedalo zorganizovat. Mé velké poděkování za příkladnou spolupráci patří vedle zástupců Městské části Praha 8 také Policii ČR a všem záchranným složkám, protože akce tohoto rozměru je z pohledu organizace, bezpečnosti i komfortu návštěvníků nesmírně náročná.“

Během festivalu LEGENDY se předávala různá ocenění. V kategorii Nekrásnější automobil zvítězil italský historický závodní vůz Alfa Romeo 6C Zagato před De Tomaso Mangusta a BMW Isetta. Ve stejné kategorii motocyklů dominoval Thruxton Guzzi Carbon. O další místa se podělily stroje Ducati 916 SPS a Bimota KB1. Titul Nejlepší komerční expozice získala společnost auto Motol Beni a.s. a v oblasti klubové prezentace dominovaly Mustang Riders Club s klubem Amerických vozů. Automobilový jezdec týmu Mogul Škoda ACA Racing Jan Černý byl na slavnosti LEGENDY zvolen Osobností motorsportu.

Nezapomnělo se ani na dobročinné důvody pořádání akce, takže i letos předal pořadatel slavnosti LEGENDY šek na částku 450 000,- Kč vedení pražské PN v Bohnicích, která bude využita v nejbližší době na dovybavení areálu PN odpočinkovými lavičkami, dále výstavbu venkovních sportovišť pro pacienty PN i běžnou veřejnost či rekonstrukci budov.

Více informací a hlavně mnoho dalších atraktivních fotografií naleznete na Legendy.cz

Slavnost LEGENDY pořádá CUBE production s.r.o. pod vedením Lubora Kose.