Požár bytového se konečně podařilo zlikvidovat. Počet obětí na životech se zvýšil na 30, stále je však mnoho pohřešovaných, proto je možné, že číslo se ještě navýší.

Požár domu, který má 24 pater, vypuknul v noci z úterý na středu. V domě se nacházelo nejméně 400 lidí, kteří povětšinou spali. Některé probudil kouř, jiné křičící sousedi, všichni však svorně uvádí, že nebylo slyšet žádné požární hlásiče. Dá se tedy předpokládat, že vůbec nefungovaly.

Dům, který má 220 bytů disponuje pouze jedním centrálním schodištěm, na základě čehož se objevily názory, že zafungoval takzvaný komínový efekt, který oheň přiživoval.

Tyto budovy jsou navrhované tak, aby udržovaly plameny uvnitř, avšak v tomto případě byla celá budova v plamenech. Zjevně tedy nebyly při jeho stavbě dodržené bezpečnostní regule a něco se strašným způsobem nepovedlo.

Dům byl právě po rozsáhlé rekonstrukci a vyšetřovatelé musí nyní prověřit, jaké materiály byly použity při rekonstrukci domu a kdo stojí za jejich schválením. Rychlost, s jakou se oheň rozšířil nasvědčuje tomu, že nebylo dodrženo více zásad protipožární ochrany najednou.  

Místo požáru v pátek navštívila Královna Alžběta II. a princ William. Přišli se podívat i do krizového střediska Westway Community Centre, kde je mnoho obyvatelů komplexu Granfell Tower momentálně ubytováno.