První atentátník se jmenoval Khuram Shazad Butt, bylo mu 27 let a narodil v Pákistánu. V loňském roce se údajně objevil v záběrech dokumentu britské stanice Channel 4 s názvem The Jihadis Next Door, kde držel vlajku organizace Islámský stát. Podle výpovědí jeho sousedů, na něj bylo nahlášeno několik udání za pokusy o radikalizaci.

Mark Rowley, šéf britské protiteroristické jednotky nyní odráží útoky medií, za to, že Buttovi nevěnovali patřičnou pozornost. Podle něj však bezpečnostní složky Butta po události s vlajkou prověřovali, ale nebylo nalezeno nic, co by naznačovalo plánování teroristického útoku.

Druhý atentátník, třicetiletý Rachid Redouane, byl občanem Maroka a Libye. Přestože v Británii nedostal azyl, tak díky falešnému jménu a díky dokladům Evropské unie, byl ve Spojeném Království jako doma.

Třetím atentátníkem byl dvaadvacetiletý Ital Youssef Zaghba, jehož kořeny sahají do Maroka, odkud pochází jeho otec. Matka je Italka. Italská policie Zaghbovi již jednou zabránila v odletu z Boloně do Turecka, odkud se chtěl dostat do Sýrie. O tomto incidentu podala hlášení i svým britským kolegům. Podle britské policie Zaghba žil v poslední době ve východním Londýně.

Indicie všech útočníku jsou po bližším prozkoumání jednoznačné.  Ani jeden z nich však v hledáčku protiteroristické jednotky nebyl. Proč, to zatím nikdo vysvětlit nedokázal.