Společnost CyberPower je svými zdroji záložního napájení (UPS) dobře známá, známé jsou i řešení pro montáž do racku (Office Rackmount). Co tyto stroje nabízejí?

Podívejme se konkrétně na dvojici modelů, CyberPower OR600ERM1U a CyberPower OR1000ERM1U, které se navzájem liší pouze výkonem. Zatímco první z obou modelů si může dovolit maximální zatížení 600 VA, respektive 360 W, u druhého jde o 1 000 VA, respektive 600 W. A zatímco první dokáže běžet při poloviční zátěži 13 minut, ten druhý o minutu déle.

CyberPower

Jinak se v obou případech jedná o line-active UPS se simulovaným sinusovým výstupním napětí. Tyto zdroje záložního napájení se dokážou postarat o to, abyste v případě výpadku proudu nebo nestandardních hodnot napětí v elektrické síti nepřišli o svoje kancelářská zařízení, respektive data na nich uložená. Obě UPS CyberPower dokážou chránit třeba PC, pracovní stanice, síťová zařízení a periferie.

Jak již bylo zmíněno, jsou obě zařízení určena pro montáž do racku/věže (již z jejich názvu vyplývá, že jejich velikost je univerzální jednopozicová 1U). Instalovat je lze do provozního zázemí kanceláří a průmyslových prostor, serverovnách či datových centrech.

Hlavním prvkem předního panelu relativně nenápadných zařízení je v obou případech multifunkční LCD displej, který zobrazuje různé důležité hodnoty v reálném čase. Patří sem třeba hodnota vstupního a výstupního napětí, stupně zatížení, nabití baterie, doba provozu na baterii, varování při přetížení a indikace tichého režimu.

Součástí balení jsou také síťové porty, která dokážou chránit i síťová zařízení před napěťovými rázy. Ty mohou být způsobeny třeba úderem blesku.

Dále je důležitá funkce tzv. hot-swap, která umožňuje výměnu baterie přímo za provozu. Údržbu je tak možné provádět, aniž byste narušili chod celého systému. Zmínit je třeba také podporu technologie pro úsporu energie. Akustický alarm pak upozorní na chod na režim baterie, na vybitou baterii, přetížení a poruchu UPS zařízení.

CyberPower – zadní panel

To vše je možné snadno ovládat prostřednictvím softwaru pro správu PowerPanel Business, s jehož pomocí lze snadno monitorovat a aktivně spravovat i rozsáhlé podnikové sítě. Přehledné rozhraní zobrazuje kritické informace o UPS a software kromě toho dokáže sám správně vypnout počítač tak, aby v případě neočekávané poruchy napájení nedošlo ke ztrátě vašich dat.

Kromě jiných funkcí umožňuje tento software také používání uživatelsky definovaných externích příkazových skriptů a dále nabízí třeba přehled o statistikách spotřeby energie.

Alternativou k oběma produktům může být ještě třetí model z řady Office Rackmount OR1500ERM1U, který je ale určen spíše větším provozům, a tak ho v našem dnešním produktovém pohledu nemáme.

CyberPower.com