loading...
Celková ujetá vzdálenost: 3482,2 km
Hodnost Jezdec Jezdec č. tým Časy Mezera B P
1 Tadej POGACAR

TADEJ POGACAR

131 SAE TEAM EMIRATES 87h 20 ’05‘ ‚ B: 32 “
2 Primož ROGLIC   PRIMOŽ ROGLIC 11 TEAM JUMBO – VISMA 87h 21 ’04‘ ‚ + 00h 00 ’59‘ ‚ B: 33 “
3 Richie PORTE

RICHIE PORTE

101 TREK – SEGAFREDO 87h 23 ’35‘ ‚ + 00h 03 ’30‘ ‚ B: 4 “
4    MIKEL LANDA 61 BAHRAIN – MCLAREN 87h 26 ’03‘ ‚ + 00h 05 ’58‘ ‚
5    ENRIC MAS 94 MOVISTAR TEAM 87h 26 ’12‘ ‚ + 00h 06 ’07‘ ‚
6    MIGUEL ANGEL LOPEZ 141 ASTANA PRO TEAM 87h 26 ’52‘ ‚ + 00h 06 ’47‘ ‚ B: 10 “
7    TOM DUMOULIN 14 TEAM JUMBO – VISMA 87h 27 ’53‘ ‚ + 00h 07 ’48‘ ‚
8    RIGOBERTO URAN 71 EF PRO CYKLISTIKA 87h 28 ’07‘ ‚ + 00h 08 ’02‘ ‚
9    ADAM YATES 161 MITCHELTON – SCOTT 87h 29 ’30‘ ‚ + 00h 09 ’25‘ ‚ B: 12 ​​“
10    DAMIANO CARUSO 63 BAHRAIN – MCLAREN 87h 34 ’08‘ ‚ + 00h 14 ’03‘ ‚

 

11    GUILLAUME MARTIN 121 COFIDIS 87h 37 ’03‘ ‚ + 00h 16 ’58‘ ‚ B: 4 “
12    ALEJANDRO VALVERDE 91 MOVISTAR TEAM 87h 37 ’46‘ ‚ + 00h 17 ’41‘ ‚
13    RICHARD CARAPAZ 3 GRANADIÉŘI INEOS 87h 45 ’58‘ ‚ + 00h 25 ’53‘ ‚ B: 25 “
14    WARREN BARGUIL 83 TEAM ARKEA – SAMSIC 87h 51 ’09‘ ‚ + 00h 31 ’04‘ ‚
15    SEPP KUSS 16 TEAM JUMBO – VISMA 88h 02 ’25‘ ‚ + 00h 42 ’20‘ ‚ P: 20 “
16    PELLO BILBAO 62 BAHRAIN – MCLAREN 88h 16 ’01‘ ‚ + 00h 55 ’56‘ ‚ B: 2 “
17    NAIRO QUINTANA 81 TEAM ARKEA – SAMSIC 88h 23 ’12‘ ‚ + 01h 03 ’07‘ ‚
18    PIERRE ROLLAND 218 B&B HOTELY – VITAL CONCEPT P / B KTM 88h 28 ’31‘ ‚ + 01h 08 ’26‘ ‚ B: 6 “

 

19    CARLOS VERONA 98 MOVISTAR TEAM 88h 39 ’59‘ ‚ + 01h 19 ’54‘ ‚ B: 4 “ P: 20 “
20    POZOR NA DŘEVU 18 TEAM JUMBO – VISMA 88h 40 ’36‘ ‚ + 01h 20 ’31‘ ‚ B: 28 “ P: 10 “
21    MARC SOLER 97 MOVISTAR TEAM 88h 51 ’58‘ ‚ + 01h 31 ’53‘ ‚ B: 5 “
22    GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI 144 ASTANA PRO TEAM 88h 56 ’17‘ ‚ + 01h 36 ’12‘ ‚
23    ESTEBAN CHAVES 164 MITCHELTON – SCOTT 88h 58 ’50‘ ‚ + 01h 38 ’45‘ ‚
24    SÉBASTIEN REICHENBACH 58 GROUPAMA – FDJ 88h 59 ’32‘ ‚ + 01h 39 ’27‘ ‚ B: 6 “
25    KENNY ELISSONDE 103 TREK – SEGAFREDO 89h 00 ’11‘ ‚ + 01h 40 ’06‘ ‚
26    MIKAEL CHEREL 32 AG2R LA MONDIALE 89h 00 ’56‘ ‚ + 01h 40 ’51‘ ‚
27    VALENTIN MADOUAS 56 GROUPAMA – FDJ 89h 02 ’48‘ ‚ + 01h 42 ’43‘ ‚
28    DANIEL FELIPE MARTINEZ 76 EF PRO CYKLISTIKA 89h 15 ’17‘ ‚ + 01h 55 ’12‘ ‚ B: 15 “
29    THIBAUT PINOT 51 GROUPAMA – FDJ 89h 19 ’59‘ ‚ + 01h 59 ’54‘ ‚
30    MICHAL KWIATKOWSKI 5 GRANADIÉŘI INEOS 89h 26 ’37‘ ‚ + 02h 06 ’32‘ ‚ B: 15 “
31    ROMAIN SICARD 186 CELKOVÁ PŘÍMÁ ENERGIE 89h 33 ’07‘ ‚ + 02h 13 ’02‘ ‚
32    LUIS LEÓN SANCHEZ 147 ASTANA PRO TEAM 89h 33 ’52‘ ‚ + 02h 13 ’47‘ ‚
33    LENNARD KÄMNA 24 BORA – HANSGROHE 89h 35 ’44‘ ‚ + 02h 15 ’39‘ ‚ B: 26 “
34    GEORGE BENNETT 12 TEAM JUMBO – VISMA 89h 35 ’54‘ ‚ + 02h 15 ’49‘ ‚
35    ALEXIS VUILLERMOZ 38 AG2R LA MONDIALE 89h 36 ’24‘ ‚ + 02h 16 ’19‘ ‚
36    JULIAN ALAPHILIPPE 41 DECEUNINCK – RYCHLÝ – KROK 89h 39 ’16‘ ‚ + 02h 19 ’11‘ ‚ B: 15 “ P: 20 “
37    HUGH JOHN CARTHY 73 EF PRO CYKLISTIKA 89h 40 ’36‘ ‚ + 02h 20 ’31‘ ‚ P: 20 “
38    EMANUEL BUCHMANN 22 BORA – HANSGROHE 89h 42 ’02‘ ‚ + 02h 21 ’57‘ ‚
39    RUDY MOLARD 57 GROUPAMA – FDJ 89h 46 ’58‘ ‚ + 02h 26 ’53‘ ‚
40    JAN POLANC 138 SAE TEAM EMIRATES 89h 49 ’59‘ ‚ + 02h 29 ’54‘ ‚
41    DANIEL MARTIN 171 NÁROD ZAČÍNÁME IZRAEL 89h 50 ’30‘ ‚ + 02h 30 ’25‘ ‚
42    ROBERT GESINK 15 TEAM JUMBO – VISMA 89h 50 ’40‘ ‚ + 02h 30 ’35‘ ‚
43    BOB JUNGELS 47 DECEUNINCK – RYCHLÝ – KROK 89h 53 ’35‘ ‚ + 02h 33 ’30‘ ‚
44    JEŽÍŠ HERRADA 124 COFIDIS 89h 54 ’55‘ ‚ + 02h 34 ’50‘ ‚ B: 11 “
45    HAROLD TEJADA 148 ASTANA PRO TEAM 89h 57 ’07‘ ‚ + 02h 37 ’02‘ ‚
46    ALEXEY LUTSENKO 146 ASTANA PRO TEAM 89h 59 ’42‘ ‚ + 02h 39 ’37‘ ‚ B: 18 “
47    HUGO HOULE 143 ASTANA PRO TEAM 89h 59 ’59‘ ‚ + 02h 39 ’54‘ ‚
48    SIMON GESCHKE 113 CCC TEAM 90h 04 ’32‘ ‚ + 02h 44 ’27‘ ‚ P: 20 “
49    NICOLAS EDET 123 COFIDIS 90h 08 ’49‘ ‚ + 02h 48 ’44‘ ‚
50    GREG VAN AVERMAET 111 CCC TEAM 90h 09 ’55‘ ‚ + 02h 49 ’50‘ ‚ B: 6 “
51    NIKLAS EG 102 TREK – SEGAFREDO 90h 10 ’09‘ ‚ + 02h 50 ’04‘ ‚
52    THOMAS DE GENDT 154 LOTTO SOUDAL 90h 12 ’01‘ ‚ + 02h 51 ’56‘ ‚
53    QUENTIN PACHER 216 B&B HOTELY – VITAL CONCEPT P / B KTM 90h 14 ’22‘ ‚ + 02h 54 ’17‘ ‚
54    MARC HIRSCHI 204 TEAM SLUNEČNÍK 90h 14 ’39‘ ‚ + 02h 54 ’34‘ ‚ B: 38 “ P: 20 “
55    NELSON OLIVEIRA 95 MOVISTAR TEAM 90h 21 ’46‘ ‚ + 03h 01 ’41‘ ‚
56    NEILSON POWLESS 77 EF PRO CYKLISTIKA 90h 23 ’14‘ ‚ + 03h 03 ’09‘ ‚
57    MAXIMILNÍ SCHACHMANN 28 BORA – HANSGROHE 90h 23 ’33‘ ‚ + 03h 03 ’28‘ ‚ B: 14 “
58    SØREN KRAGH ANDERSEN 205 TEAM SLUNEČNÍK 90h 26 ’31‘ ‚ + 03h 06 ’26‘ ‚ B: 24 “
59    DYLAN VAN BAARLE 8 GRANADIÉŘI INEOS 90h 27 ’47‘ ‚ + 03h 07 ’42‘ ‚
60    OMAR FRAILE 142 ASTANA PRO TEAM 90h 33 ’46‘ ‚ + 03h 13 ’41‘ ‚
61    OLIVER NAESEN 35 AG2R LA MONDIALE 90h 42 ’09‘ ‚ + 03h 22 ’04‘ ‚
62    ALBERTO BETTIOL 72 EF PRO CYKLISTIKA 90h 45 ’00‘ ‚ + 03h 24 ’55‘ ‚
63    FELIX GROSSSCHARTNER 23 BORA – HANSGROHE 90h 45 ’22‘ ‚ + 03h 25 ’17‘ ‚
64    NICOLAS ROCHE 208 TEAM SLUNEČNÍK 90h 47 ’18‘ ‚ + 03h 27 ’13‘ ‚
65    NANS PETERS 36 AG2R LA MONDIALE 90h 47 ’51‘ ‚ + 03h 27 ’46‘ ‚ B: 18 “
66    VÍTĚZ ANACONA 82 TEAM ARKEA – SAMSIC 90h 52 ’45‘ ‚ + 03h 32 ’40‘ ‚
67    JAN HIRT 114 CCC TEAM 90h 55 ’03‘ ‚ + 03h 34 ’58‘ ‚
68    BEN HERMANS 173 NÁROD ZAČÍNÁME IZRAEL 90h 57 ’17‘ ‚ + 03 h 37 ’12‘ ‚
69    MICHAEL SCHÄR 116 CCC TEAM 90h 59 ’00‘ ‚ + 03h 38 ’55‘ ‚
70    JOSÉ ROJAS 96 MOVISTAR TEAM 91h 00 ’54‘ ‚ + 03h 40 ’49‘ ‚
71    JASPER STUYVEN 107 TREK – SEGAFREDO 91h 00 ’57‘ ‚ + 03h 40 ’52‘ ‚ B: 4 “
72    DAVID DE LA CRUZ 133 SAE TEAM EMIRATES 91h 01 ’25‘ ‚ + 03h 41 ’20‘ ‚
73    MICHAEL HUNDAHL VALGREN 195 NTT PRO CYKLISTICKÝ TÝM 91h 01 ’50‘ ‚ + 03h 41 ’45‘ ‚
74    IMANOL ERVITI 93 MOVISTAR TEAM 91h 08 ’05‘ ‚ + 03h 48 ’00‘ ‚
75    TIESJ BENOOT 201 TEAM SLUNEČNÍK 91h 08 ’55‘ ‚ + 03h 48 ’50‘ ‚
76    MATEJ MOHORIC 66 BAHRAIN – MCLAREN 91h 09 ’07‘ ‚ + 03h 49 ’02‘ ‚
77    ANDREY AMADOR 2 GRANADIÉŘI INEOS 91h 09 ’09‘ ‚ + 03h 49 ’04‘ ‚
78    CYRIL GAUTIER 215 B&B HOTELY – VITAL CONCEPT P / B KTM 91h 12 ’02‘ ‚ + 03h 51 ’57‘ ‚
79    MATTEO TRENTIN 117 CCC TEAM 91h 12 ’15‘ ‚ + 03h 52 ’10‘ ‚
80    DARIO CATALDO 92 MOVISTAR TEAM 91h 12 ’56‘ ‚ + 03h 52 ’51‘ ‚
81    TOMS SKUJINS 106 TREK – SEGAFREDO 91h 13 ’14‘ ‚ + 03h 53 ’09‘ ‚ B: 8 “
82    VEGARDOVÁ VKLADOVÁ LAENGEN 136 SAE TEAM EMIRATES 91h 13 ’22‘ ‚ + 03h 53 ’17‘ ‚
83    JACK BAUER 162 MITCHELTON – SCOTT 91h 20 ’39‘ ‚ + 04h 00 ’34‘ ‚
84    PETER SAGAN 21 BORA – HANSGROHE 91h 24 ’20‘ ‚ + 04h 04 ’15‘ ‚ B: 8 “
85    KRISTS NEILANDS 175 NÁROD ZAČÍNÁME IZRAEL 91h 31 ’08‘ ‚ + 04h 11 ’03‘ ‚
86    PIERRE LUC PERICHON 127 COFIDIS 91h 34 ’33‘ ‚ + 04h 14 ’28‘ ‚
87    PAVEL SIVAKOV 7 GRANADIÉŘI INEOS 91h 35 ’43‘ ‚ + 04h 15 ’38‘ ‚
88    LUKA MEZGEC 167 MITCHELTON – SCOTT 91h 37 ’12‘ ‚ + 04h 17 ’07‘ ‚ B: 12 ​​“
89    JENS KEUKELEIRE 75 EF PRO CYKLISTIKA 91h 38 ’52‘ ‚ + 04h 18 ’47‘ ‚
90    SUCHÉ DEVENYNY 46 DECEUNINCK – RYCHLÝ – KROK 91h 40 ’46‘ ‚ + 04h 20 ’41‘ ‚
91    TEJAY VAN GARDEREN 78 EF PRO CYKLISTIKA 91h 42 ’25‘ ‚ + 04h 22 ’20‘ ‚
92    CASPER PHILLIP PEDERSEN 207 TEAM SLUNEČNÍK 91h 44 ’18‘ ‚ + 04h 24 ’13‘ ‚
93    SONNY COLBRELLI 64 BAHRAIN – MCLAREN 91h 44 ’47‘ ‚ + 04h 24 ’42‘ ‚
94    MATTHIEU LADAGNOUS 55 GROUPAMA – FDJ 91h 44 ’57‘ ‚ + 04h 24 ’52‘ ‚
95    DAYER QUINTANA 85 TEAM ARKEA – SAMSIC 91h 45 ’55‘ ‚ + 04h 25 ’50‘ ‚
loading...