Kolem 600 stovek delegátů se na sjezd AfD, který se pořádal v sobotu 22. dubna, v centru Kolína, mohli dostat jen díky velké policejní ochraně, neboť jinak jim vstup na hotel, kde se sjezd konal, bránili demonstranti. Dav zhruba 48 000 demonstrantů se snažilo uklidnit přes 3000 příslušníků policie.

Policisté, podle mluvčího kolínské police, kontrolovali kolem dvou stovek demonstrantů, ale všem bylo povoleno v demonstraci dále pokračovat. Asi 45 lidí však bylo při střetu s policisty na koních, vystaveno účinků pepřových sprejů. Dva policisté byli zraněni a bylo zapáleno policejní auto.

Na sjezdu AfD  se kromě kandidátek, schvaloval také předvolební program, jehož součástí jsou obnova kontroly na hranicích, zákaz muslimských šátků a razantní vyhoštění imigrantů.

K tématu imigrace se velmi razantně vyjádřil i spolupředseda J. Meuthen, který řekl, že nechce, aby se Němci stali menšinou ve vlastní zemi. Hrozí totiž situace, že pokud se proti imigraci nezačne ihned něco dělat, bude Německo brzy muslimskou zemí. Za to sklidil obrovský potlesk.

Na demonstracích naopak zase vystoupila politička H. Kraftová, která ve svém projevu řekla, že si přeje, aby Německo zůstalo tolerantní otevřenou a multikulturní zemí.

Přestože se volební preference pravicově populistické straně Alternativa pro Německo straně snižují, je reálné, že se volbách, které se konají 24. září, poprvé dostanou do Spolkového sněmu.

 

 Zdroj: FTW.