Emmanuel Macron se narodil se 21. prosince 1977 v Amiens. Studoval filozofii na pařížské univerzitě a po absolvování Národní školy pro správní úředníky (ENA), zahájil svoji kariéru jako investiční bankéř v bance Rothschild & Cie. Od roku 2006 do roku 2009, byl členem Socialistické strany.

Od roku 2012 pracoval v prezidentském úřadu a v roce 2014 byl jmenován ministrem hospodářství. Ve svém úřadu ministra kritizoval neefektivní sociální model pětatřiceti hodinového týdne a doživotní záruky zaměstnání, pro zaměstnance veřejného sektoru.

Napsal knihu Révolution, ve které popsal své představy o budoucnosti Francie. Krédem jeho vizí je odstranit bloky systému, a tak nastartovat velkou prosperitu.
Macron je favoritem letošních francouzských prezidentských voleb. V prvním volebním kole si získal 24% voličů, o dvě procenta více, než Marine Le Pen. Stojí za ním voliči s vyšším vzdělaním a střední třída. Macron je centrista a lídr vlastní strany s názvem En Marche!, což v překladu znamená Vpřed!

Jeho snahou je podporovat růst střední třídy, kterou vnímá jako hlavní pilíř demokracie. Základem prosperity jsou podle něho kvalitní školství, rovnost příležitostí a soběstačnost. Plánuje zavádění reforem vedoucích k modernizaci francouzské ekonomiky. Je velkým stoupencem multikulturismu a globalizace.

Macron chce dosáhnout deficitu rozpočtu pod hranicí, kterou stanovila EU, což jsou 3% HDP. V jeho programu je také snížení nezaměstnanosti na sedm procent a šetření peněz ve veřejném sektoru.

Z celé Evropské unie má Macron obrovskou podporu, například německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel doufá, že Macron 7. května zcela jistě vyhraje a zabrání tak pravicovému extremismu, populismu a euroskepticismu.

Zdroj: FTW

Sting v Praze!

Metronome festival Prague

GUSGUS v Praze!