Stejně jako hodlá prezident Donald Trump, protěžovat americké firmy, chce i Le Pen upřednostňovat francouzké podniky tím, že by se uvalila nová cla na dovážené zboží. Zároveň by ráda omezila mezistátní a mezikontinentální obchodní dohody. Této politice Le Pen říká rozumný protekcionismus.

Ráda by také zavedla novou měnu s nižší hodnotou, takzvaný nouzový frank, díky němuž by se francouzští vývozci stali více konkurenceschopní. Podle finančních analytiků by se díky nouzovému franku mohl dokonce anulovat státní dluh.

Dalším záměrem Le Pen je plán reindustrializace, který by podpořil spolupráci státu s  francouzským obchodem.  

V programu je i snižování daní u lidí s nejnižšími příjmy. Chtěla by zavést daň pro firmy, jež zaměstnávají přistěhovalce, aby je tak motivovala dávat práci přednostně Francouzům. Slibuje si od toho razantní snížení nezaměstnanosti.

Na rozdíl od Macrona by ráda udržela 35 hodinový pracovní týden. Chce toho dosáhnout redukcí zaměstnaneckých daní, aby byly firmy motivovány zaměstnávat více lidí.

Do důchodu by se mělo odcházet již v 60 letech.

Le Pen chce docílit vystoupení Francie z NATO a ze Schengenského prostoru. Také se zasazuje o uzavření islámských mešit, které jsou podle ní semeništěm radikalizace imigrantů druhé generace. Nutnost uzavření mešit se podle ní, po atentátu na Champs Elyseé, stala nezbytnou.

Jak je známo, tak hlavním programem Le Pen je právě omezení imigrace. Ráda by dosáhla maximální hranice deset tisíc osob ročně. Zároveň chce bojovat proti ilegální imigraci, tím, že by nelegálně příchozí imigranti nesměli získat francouzské občanství. O azyl by se  smělo žádat pouze u francouzských diplomatických misí v zahraničí. Po té by bylo možno udělit azyl.

Program Le Pen je velmi atraktivní pro stoupence krajní pravice a stejně jako Donald Trump, je i Le Pen mnohými aktivistickými organizacemi označována za rasistku.

Francouzké volby se konají v neděli a favoritem letošních voleb je centrista Emmanuel Macron.

Zdroj: FTW

Sting v Praze. Již 23-24.června!

GUSGUS 23-24. června v Praze!