Mou láskou a zároveň profesí jsou korektury českých textů.

V současnosti žiji se svou rodinou v Liberci, ale pocházím z Kolína. Absolvovala jsem jazykové gymnázium v Kutné Hoře a poté vystudovala český jazyk a literaturu na Technické univerzitě v Liberci.

loading...

Na střední škole jsem se stala spoluzakladatelkou školního časopisu Schola Nostra, v jehož redakční radě jsem působila až do ukončení studia. Během své akademické dráhy jsem se zaměřila hlavně na jazykovou stránku češtiny (což se odrazilo i na mé závěrečné práci) a postupně se dopracovala ke korekturám textů, které se posléze staly mou profesí.

Líbí se Vám mé články? Další zajímavé čtení o úskalích češtiny najdete na mých facebookových stránkách Oprava textů.

Redakce

Mrkněte se prosím na tento projekt na HitHit ↓↓↓

Právo koně na život vyprší s dnem jeho užitečnosti. Mizí láska, výběhy, krásné stáje i starostlivá péče. Pro mnohé majitele je totiž takový kůň na obtíž a nechtějí ho dále „zbytečně“ živit. Někteří se rozhodnout poslat ho rovnou na jatka a koně tak zužitkovat do poslední peny. A tak vznikla myšlenka vytvořit těm neužitečným, odkopnutým koním domov. Nejenom, že můžete pomoci i vy, ale  jsou tu připraveny i velmi lákavé odměny, tak nakoukněte, třeba to osloví i vás. Koňská oáza na HitHit >>