Kdo jsme?

Jsme malá partička s velkou láskou k přírodě a ke zvířatům, která věří, že život lze udržet v harmonii. Chceme dělat lidem radost a zároveň pomáhat koním v nouzi. Najdete nás kousek od Chrudimi, v Rabštejnské Lhotě. Velice rádi vás uvidíme v dny otevřených dveří, které plánujeme a o nichž vás budeme informovat.

Co je náš cíl?

Naším cílem je poskytnout trvalý domov pro staré, týrané a nechtěné koně a rádi bychom svojí činností a osvětou pomohli zlepšovat vztah lidí nejenom ke koním, ale ke zvířatům a k přírodě obecně. Chceme přinášet radost koním i lidem.

Proč to děláme?

Chceme smýt paradigma, že koně mají právo na spokojený život jen do té doby, dokud mohou sloužit.

Naši koníci

Malý Princ  k nám přišel velmi podvyživený s deficitem 200 kilo. V minulosti byl navíc vychováván pomocí biče, takže si dlouho nechtěl nechat sáhnout na hlavu, měsíc nebylo možné nasadit mu ohlávku. Nyní už se mazlínkuje a ohlávka i síťka proti mouchám jsou pro něj naprostá normálka. Miluje děti, je až obdivuhodné, jak je k dětem laskavý.

Linda (14 let) Linda je poměrně mladá čtrnáctiletá kobylka se zlatým srdíčkem, která prodělala zlomeninu přední nohy. Naštěstí jí její majitelé v těžké chvíli podrželi a dali ji šanci žít. Nyní má Linda nožku sice zahojenou, ale silně kulhá, což jí na kráse vůbec neubírá. Sice již nikdy nebude vhodná k ježdění, ale za to  miluje mazlení a je na ni fakt krásný pohled, neboť je to impozantní a nádherný kůň. A navíc je skvělá fotomodelka 🙂

Ninuška je 28 let stará kobylka, miluje mazlení a moc ráda podřimuje. Ninka má vzhledem ke svému věku a stavu jejich zoubků speciální stravu. Jelikož nepožvýká normální seno, dostává máčené granulované seno. Teprve po té, co jsme vychytali dávku sena, kdy má k dispozici jeden 25 Kg pytel na dva dny, začala se opravdu pěkně zakulacovat.  Připravujeme časosběrné fotky, určitě vás potěší, tak jako nás. Ninuška je naše zlatíčko 🙂

Aktualitky

Jako poděkování pro všechny své podporovatele také připravujeme zábavnou keškovou hru – Koňská stezka, a také dny otevřených dveří. O akcích Vás budeme blíže informovat i na našich FB stránkách Koňská oáza nebo, pokud FB nepoužíváte, tak na našem profilu Koňská oáza >>.
Pestrý život našich koníků můžete sledovat také na Yutube Koňská oáza

Podpořit nás můžete i malým příspěvkem na náš úplně nový transparentní účet 239181296/0600 (nyní řešíme administrativu zápisu Koňské oázy do registru spolků, jakmile bude zápis proveden, změní se i název účtu na Koňská oáza. Do té doby je názvem účtu spoluzakladatelka a místopředsedkyně Zuzanka Holá). Do zprávy pro příjemce můžete našim koníkům napsat něco milého, to vždycky potěší ? Pokud budete chtít, abychom vás informovali o připravované Koňské stezce a dnů otevřených dveří, můžete nám tam zanechat i svůj email, nebo nám napsat na: konska.oaza(zavináč)gmail.com. Děkujeme za důvěru i přízeň a přejeme krásný den.

Dobročinný obchůdek s uměleckou tvorbou na podporu a rozvoj domova pro koně v nouzi >>