Do Velké Británie, po té, co mu skončila Covidová karanténa, přijíždí hlavní vyjednavač EU, Michel Barnier, aby se zúčastnil osobního projednávání odchodu Británie z EU. Před cestou do Velké Británie uvedl, že při jednáních přetrvávají „stejně názorové rozdíly“. Ve svém veřejném prohlášení, které mediím poskytl hned po příjezdu řekl, že bude pracovat s „trpělivostí a odhodláním“.

 Boris Johnson, předseda vlády Spojeného království, dříve trval na tom, že pravděpodobnost dohody bude záviset na EU a jejich ústupcích. V pátek předseda vlády řekl novinářům, že „je třeba udělat dohodu s kompromisy“.

Vyjednavači se snaží uzavřít dohodu, která by řídila jejich obchodní vztahy, jakmile britské přechodné období po brexitu v lednu 2021 skončí. Po pozitivním testu Covid-19 u člena týmu pana Barniera, pokračují rozhovory prostřednictvím videohovoru přibližně celý minulý týden.

Pan Barnier odcestoval do Londýna poté, co informoval velvyslance EU a členy Evropského parlamentu že již v souladu s belgickými pravidly není on ani jeho tým v karanténě. „Fyzická jednání mohou pokračovat,“ napsal na svém Twitteru.

Před zahájením osobních rozhovorů se jeho britský protějšek Lord David Frost zavázal, že „udělá vše, co bude v mých silách“, aby zjistil, aby dohoda byla pro obě strany akceptovatelná. „Je pozdě, ale dohoda je stále možná, a já budu dál mluvit, dokud nebude jasné, že tomu tak není,“ tweetoval Lord David Frost v pátek. Dodal však, že jakákoli dohoda bude muset „plně respektovat svrchovanost Spojeného království“, včetně otázek týkajících se rybolovných vod a režimu subvencování podniků. „Dohoda na jakémkoli jiném základě není možná,“ zdůraznil. Rybaření bylo od začátku hlavním bodem jednání, spolu s pravidly hospodářské soutěže po brexitu.