Místostarosta MČ Prahy 4 Michal Hroza, MUDr. Pavel Kabíček, CSc. a principál DNJ Jan HrušínskýMístostarosta MČ Prahy 4 Michal Hroza, MUDr. Pavel Kabíček, CSc. a principál DNJ Jan Hrušínský

Začátkem minulého týdne zaparkoval barevný Peugeot Divadla Na Jezerce u pavilonu pediatrické kliniky Thomayerovy nemocnice. Jan Hrušínský přivezl klientům dětského lůžkového oddělení speciální pexesa s obrázky hereckých hvězd nuselské scény. Charitativní akce Divadla Na Jezerce k Mezinárodnímu dni dětí proběhla za účasti radního pro kulturu MČ Prahy 4 Michala Hrozy.

„Pro radost chodí do divadla každý večer nespočet diváků. Jsou ale tací, kteří tuto možnost nemají – například vinou svého zdravotního stavu. Právě ty jsme se rozhodli potěšit dárkem, který jim naše divadlo přiblíží, i když ho momentálně navštívit nemůžou. V rámci letošního Dne dětí jsme se rozhodli řídit heslem Divadlo Na Jezerce rozdává radost – a z reakcí malých pacientů nemocnice se nám jí dostalo hojně nazpět. Za to našim potenciálním budoucím divákům děkujeme. Všem přejeme hlavně brzké uzdravení a panu primáři Pavlu Kabíčkovi děkujeme za vřelé přijetí,“ říká principál Jan Hrušínský.

Z Thomayerovy nemocnice jsme se po setkání s dětmi a milým personálem přesunuli do Klokánka v Láskově ulici – už podle názvu místa bylo jasné, že se zde se všemi, kteří tu najdou domov, jedná s láskou. Barevná pexesa z Jezerky udělala radost i zde a paní ředitelka Marie Chovanová nás přijala s vlídností tomuto místu vlastní.

Na barevná pexesa z Jezerky se můžou těšit také děti ze základních škol v Praze 4. Prostřednictvím hry se tak budou moct seznámit s významnými jmény hereckého světa. „Rozvíjet zájem nejmladších diváků o divadlo je jedním z našich hlavních cílů – snažíme se o to zábavně, radostně a s úsměvem. Prioritou je rozdávat radost a to nejen kvalitou repertoáru, ale také aktivitami mimo jeviště Divadla Na Jezerce,“ dodává Jan Hrušínský.

Klokánek
Klokánek

 

Divadlo Na Jezerce