Rádi byste vyrazili na leteckou dovolenou i s vašim čtyřnohým miláčkem, ale představa, že by se měl naložit do zavazadlového prostoru vás děsí? Pořád byste mysleli na to, že bez vás smutní, neví, co se děje a možná si dokonce myslí, že jste ho opustili,  takže, co s tím?

Mnoho leteckých společností umožňuje vzít pejska na palubu letadla

Například Travel Service umožňuje vzít s sebou na palubu psa v přepravce, kdy dohromady jejich váha nepřekročí 8 kg. Přepravka se musí vejít pod sedadlo před vámi. Převoz psa nahlaste dopředu, na palubě není možné převážet více než 2 psy.

Ovšem pozor: pokud máte v ceně zájezdu zahrnutý i transfer z/na letiště, může se stát, že vás řidič, při přepravě z letiště, odmítne vpustit do vozidla. Může to být z důvodu alergie jiného pasažéra nebo je to v regulích daného přepravce. V takovém případě si musíte sehnat a také zaplatit jiný odvoz.

Pokud byste však chtěli letět nízkonákladovou společností, tak na pejska na palubě rovnou zapomeňte.

Pokud se chystáte s pejskem cestovat po  EU potřebuje váš kamarád takzvaný psí pas a musí být označen tetováním či elektronickým čipem, samozřejmostí je platné očkování proti vzteklině. Některé země však mohou mít i další požadavky pro vstup vašeho čtyřnohého kamaráda, proto je nutné si vše pečlivě ověřit.