Malebné Kutnohorsko je mezi turisty stále oblíbenějším výletním cílem

Kutná hora se čím dál častěji stává vyhledávaným cílem pro české i zahraniční turisty. A právem, neboť Kutná Hora patří mezi jedno z našich nekrásnějších měst s velkým množstvím historických památek a pro pěší výlety i cykloturistiku je jako stvořená.

Na přelomu 13. a 14. století, byla Kutná Hora, díky těžbě stříbra, druhým největším městem českého království. Z této doby také pochází četné gotické stavby, které se nalézají v jejím okolí.

V tomto starobylém městě najdete mnoho míst, která stojí za návštěvu.

Prohlédnout si tu můžete například Muzeum stříbra, kde vás průvodce vybaví helmou baterkou a fáračkami, abyste se přímo v důlní šachtě mohli seznámit s procesem těžby stříbra a výroby kutnohorského stříbrného groše.

Vynechat nesmíte ani prohlídku chrámu svaté Barbory, která je spolu s centrem města a Sedlecké katedrály, zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Tři kilometry od centra města se nachází Katedrála Nanebevzetí Panny Marie. Kousek od Katedrály můžete navštívit Kostnici, jejíž interiér je ozdoben kostními pozůstatky ze 40 000 nebožtíků.

Za návštěvu také stojí Galerie středočeského kraje GASK, která ve svých prostorech představuje umění 20. a 21. století.

Ale nejenom samotné město nabízí úžasné výletnické lahůdky. Pokud vyrazíte na výlety do okolí, můžete navštívit místní vinice a ochutnat Kutnohorské víno. Také městys Nové Dvory, která v těsné blízkosti Kutné Hory, stojí za prohlídku. Na kole jste tam coby dup.

Najdete tam kostel svatého Martina a zámek, který pochází z 15 století a má velice zajímavou venkovní architekturu.

Mestys Nové Dvory nabízí výletníkům unikátní ubytování v romantickém hotelu Rudolf, který se pyšní neotřelým retro interiérem a poslední roky je mezi cykloturisty stále vyhledávanějším místem pro přespání.

Výletům zdar!

S. Navrátilová

Patříte mezi vášnivé turisty? Vyrážíte rádi na cyklotoulky? Pak vám v plánování výletů může významně pomoci portál Kudy z nudy.

Cykloturistika – návštěva starobylého města Kutná Hora a městyse Nové Dvory. Výlety po malebném Kutnohorsku. Katedrála sv. Barbory, Kostnice, důl těžby stříbra.